22 farklı tıbbi aromatik yağdan elde edilen 49 farklı aktif bileşenlerden oluşan dünyada ilk ve tek standardize üründür. Başlıca Origanum Yağı, Cinnamomum Yağı, Myrteum Yağı, Okalüptus Yağı ve Tıbbi Nane Yağı gibi farklı yağlardan elde edilen fenolik bir monoterpenoidlerden oluşan gıda takviyesidir. Aktif bileşenler, antimikrobiyal, antioksidan ve antikanser aktiviteler gibi klinik uygulamalar için pratik olarak yararlı olan çok çeşitli biyoaktivitelere sahiptir. 

49 aktif bileşenin 41 adeti antibakteriyel etki, 31 adeti antienflamatuar etki, 26 adeti antiviral etki, 26 adeti antifungal etki, 6 adeti antiparaziter etki, 22 adeti antiseptik etki gösterdiği yapılan çalışmalarda belirtilmiştir. Bunlara ek olarak da hastalıkların önlenmesi konusunda önemli etkileri olan 28 adet antioksidan, 6 adet immünostimülan element ve beyin fonksiyonu için antienflamatuar etkiye sahip 4 adet COX-2 inhibitör bulunmaktadır. Ayrıntılı bilgiyi eczacınızdan ve sağlık profesyonellerinden alabilirsiniz.

Vacrol’ ün içeriğinde bulunan bileşenler ile yapılan birçok çalışmada bakteriyel, viral, fungal ve paraziter etkenleri etkisiz hale getirdiği, bu etkenlere karşı kullanılan ilaçlarla birlikte kullanıldığında; ilaçların etkinliğini arttırdığı, antibiyotiklere olan direnci azalttığı ve dirençli bakteri oluşmasını önlediği belirtilmiştir. 

Ayrıca içerdiği tıbbi aromatik yağların bileşenleri oral ve inhaler yolla alındığında sitokinleri ( IL-1, IL-6, TNF-α  vb. ) azaltarak ve araşidonik asit metabolizması üzerinden kronik hastalıklarda enflamasyonu önlediği gösterilmiştir. Lipooksijenaz ve kaspas sistemi üzerinden antioksidan özelliği vurgulanmıştır.

Ürünlerimize ait kullanım amaçlarının ve teknik bilgilerin ayrıntılı bir şekilde internet sitemizde verilmemesinin nedeni bu konuda eğitim almış uzman kişiler ve sağlık profesyonellerinden yardım almanızı sağlamak ve onların gözetiminde en sağlıklı bilgiye ulaşmanızı hedeflemektir. Bu amaçla tek satış noktamız resmi sitemiz ve eczanelerdir. 

Vacrol kullanıldığı süre boyunca etkilidir. Ertesi gün(24 saat sonra) bu bileşenlere ait metabolitlerin %80’ i vücuttan idrar yoluyla atılmaktadır.

Kullandığınız ürünü bir hekime ya da eczacıya danışarak kullanmanızı öneririz. Uzmanımıza ulaşınız!

Bilinen bir yan etkisi yoktur. Toksik doz ve dokular üzerine gerekli analizler yapılmış ve izinleri alınmıştır. Antidiyabetik ve Coumadin kullanan bireyler sağlık profesyonellerine ve eczacılarına danışarak ürünleri kullanmalıdır. Bu konuda uzmanımıza ulaşınız!

Carmed İlaç olarak kurulduğumuz ilk günden bu yana tüm olanakları ile ileri teknolojiyi kullanarak insanların yaşam kalitesini artırmayı hedefledik.

VACROL Gıda Takviyeleri standardize koşullarda elde edilerek, koruyucu ve katkı maddesi bulundurmadan İyi Üretim Koşulları (GMP) altında üretilmiştir.

Ayrıca Carmed İlaç, farklı tıbbi aromatik yağları karıştırarak değil bu yağların içerisinde bulunan aktif bileşenleri özel formül kullanarak standardize halde VACROL ürünlerini elde etmektedir. 

Ürünlerimiz Tarım ve Orman Bakanlığı onaylıdır. Gıda takviyesi kategorisinde yer alan tüm ürünlerin onayları yalnızca Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından verilmektedir.

Vacrol Gıda Takviyeleri Türkiye’de “Medicure İlaç güvencesiyle üretilmektedir.

Vacrol ürünlerini www.carmedilac.com.tr adresinden ya da tüm eczanelerden güvenle temin edebilirsiniz.

CARMED İLAÇ,  yüksek teknoloji ve araştırmalar ile geliştirdiği ürünleri etik değerler ışığında insanlığa sunmak üzere uzman bir kadro ile 2019 yılında kurulmuş bir şirkettir. Şirketin kuruluş amacı geleneksel tıpta kullanılan aromatik tıbbi yağların insan sağlığına faydasını artırmaya çalışmaktır.

Sitemize üye olmak ücretsizdir. Sipariş verebilmek ve indirimlerden yararlanmak için sitemize üye olabilirsiniz.

Mağazamızdaki ürünler imalatçı ve satıcı firmaların garantisi altındadır. www.carmedilac.com.tr uzantılı web sitemizde T.C. Kanunlarına aykırı unsur teşkil edecek herhangi bir ürün satmadığımızı, satışını yaptığımız gıda takviye ürünlerinin reçetesiz ürün kapsamında olduğunu, reçetesiz ürünlerin tamamının Tarım ve Orman Bakanlığı onaylı ürünler olduğunu taahhüt ederiz.

Siparişlerinizi;

* 00.00 – 16.00 arası gelen siparişlerinizi aynı gün,

* 16.01 – 23.59 arası gelen siparişlerinizi ertesi gün kargoya teslim ediyoruz.

Evet farklı olabilir. Siparişinizi oluştururken adres adımında bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Müşteri satın aldığı ürünleri, kargodan teslim aldığı günden itibaren 14 gün içinde www.carmedilac.com.tr’ye başvuruda bulunarak aşağıdaki koşullar dahilinde iade edebilir. Bu kapsamda geri gönderilecek ürünler için müşteriden herhangi bir “kargo bedeli” talep edilmez.

Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde iade edilen ürün www.carmedilac.com.tr‘ye ulaştığı andan itibaren yedi (7) gün içerisinde ürün bedeli, müşterinin alışverişinde kullandığı ödeme yöntemi ile kendisine iade edilir.

Kredi kartına iadeler 3 (üç) iş günü içinde yapılacaktır. Bankanız kredi kartı iadelerini aynı gün hesaba yansıtılmayabilir. Bu durumda bankanın kredi kartı servisini aranması gerekmektedir.